Kommenteeri

Päikesekuivatatud tomatitega seemneleivakesed

Näkileibasid on tänapäeval poelettidel saada palju, ka meie enda valikus on väga mõnusad kilgileivad olemas - ühed tšilliga ja teised kasulikud, kuid mõnikord on vahva ka ise neid krõbedaid ampse küpsetada. Konti see tegevus kuidagi ei murra ning enamus valmistamise ajast kulub ootamisele.
See retsept on täiuslik variant kõigi koju seisma jäänud seemnepakkide lõppude ära kasutamiseks. Muide kas teadsid, et seemned ei säili sugugi igavesti vaid tänu kõrgele rasvasisaldusele rääsuvad üpris kiiresti? Ära lase neil raisku minna vaid pigem söö need vitamiinide- ja mineraaliderikkad terakesed näkileibadena ära ning lisa kilgijahu näol veel kasulikkust juurdegi!
Ideaalis võiks neid näkileibasid kasutada kas tavalise leiva alternatiivina või siis erinevate dipikastmetega nautimiseks, aga tegelikult saab see plaaditäis kahtlaselt kiiresti otsa ka juhul, kui need lihtsalt köögilauale seisma jätta. Jalutad mööda ja võtad ampsu, jalutad teises suunas ja võtad järgmise ampsu... Jah, tõele au andes me tegelikult vahetult enne rannahooaega neid küpsetada ei soovita, sest need maitsevad lihtsalt liiga hästi!

Päikesekuivatatud tomatitega seemneleivakesed
Kogus: üks tavaline ahjuplaadi täis

250 g erinevaid seemneid (meil olid kasutuses heledad ja tumedad linaseemned, seesamiseemned, mooniseemned, kõrvitsaseemned ja pisut päevalilleseemneid, aga tunne end vabalt ning asenda need kõik oma lemmikutega või nendega, mida sul parasjagu on)
100 g hernejahu
50 g kilgijahu
100 g väga laisalt nõrutatud ja väga peenelt tükeldatud päikesekuivatatud tomateid 
300 g vett
0.5 tl soola

Alusta sellest, et segad seemned veega ning jätad need vähemalt tunniks ajaks ligunema. Võid neid ka üleöö leotada, aga sel juhul tõsta kauss külmkappi.
Kui oled valmis küpsetama, siis eelkuumuta ahi 160 kraadini.
Sega seemnete juurde herne- ja kilgijahu, sool ning päikesekuivatatud tomatid. Saad üsna kleepuva massi, aga see on okei.
Lõika kaks ahjuplaadi suurust lehte küpsetuspaberit, aseta neist üks plaadile ning selle peale vala seemnesegu. Kata segu teise lehe küpsetuspaberiga ning vajuta see käte abil ühtlaselt õhukeseks kihiks. Kui kasutad standardsuuruses ahjuplaati, siis see kogus katab terve ahjuplaadi jäädes mõnusalt õhuke.
Eemalda pealmine küpsetuspaber ettevaatlikult.
Küpseta pöördõhu režiimil umbes 45 minutit. Juhul, kui su ahi küpsetab ebaühtlaselt, siis kindlasti pööra plaat vahepeal ümber.
Kui soovid kindla kujuga näkileibasid, siis lõika need kujud õrnalt taignale sisse umbes 15 minutit pärast küpsetamise algust.
Kui leivakesed kuldsed ja krõbedad, siis tõsta need ahjust ja lase pisut jahtuda. Murra tükkideks ette lõigatud joonte järgi või lihtsalt vaba käega.
Püüa mitte kõike korraga ära süüa.


Lisa kommentaar

Email again: