Kommenteeri

Kuidas tehakse kilgijahu?

Ilmselt kõik inimesed kujutavad enam-vähem ette, kuidas saadakse tavalist nisujahu või kuidas kanaliha meie toidulauale jõuab. Kuigi me selle peale igapäevaselt ei mõtle, siis mingi ettekujutus protsessist on olemas, sest need toiduained on meie laudadel kogu aeg olemas olnud. Kuidas aga saadakse Green Bite tooteid rikastavat kilgijahu? Sellest räägimegi siin postituses.


Miks tarbida kilgijahu?

Maailma rahvaarv kasvab kiiresti. Paljude analüüside kohaselt ei piisa meie praeguse tarbimise juures koduplaneedi ressurssidest kõigi suude ära toitmiseks juba väga varsti. Puudu jääb nii maast, kui veest. Toit, mille tootmiseks on vaja enim ressursse, on liha – samas selle tarbimine pidevalt kasvab. Inimorganismile vajalikku proteiini saab ka taimedest, kuid seda on tihti keerulisem omastada ning samuti peab sel juhul täpselt jälgima, et saaks toidust kätte kõik asendamatud aminohapped. Liha söömise puhul ei ole vaja sellele nii palju tähelepanu pöörata, kuna seal on need kõik lihtsalt olemas.

Ka kilkides on esindatud kõik 9 asendamatut aminohapet ning samuti ainult loomses toidus olev B12 vitamiin. Võrreldes loomakasvatusega kulub kilkide kasvatamiseks aga kordades vähem vett, maad ja sööta ning samuti tekib kasvatamisel palju vähem kasvuhoonegaase. 

Kuidas valmib kilgijahu?

Võrreldes traditsioonilise loomakasvatusega on kilkide tootmine väga ressursisäästlik, puhas ja kiire protsess. Kilgijahu tootmine on väga hoolikalt kontrollitud protsess ning kodustes tingimustes ei ole Euroopas lubatud kilke inimtoiduks kasvatada. Samuti ei püüta inimtoiduks mõistagi ka ahju taga kriiksuvaid kodukilke.

  • Kilgifarm on üles ehitatud suletud, kontrollitud süsteemina mis kaitseb putukaid võimalike negatiivsete väliskeskkonna mõjurite eest.
  • Õhuniiskus ning temperatuur on rangelt kontrollitud
  • Kilkide puhul on väga hästi näha ütlus „oled see, mida sööd“, sest kilkidest valmistatud jahu lõppmaitse sõltub sellest, millega neid toidetakse. Põhimõtteliselt söövad kilgid kõiki köögivilju, teravilju, pähkleid jne. ning nende kodustes tingimustes kasvatamise puhul oleks see üks hea võimalus toidujääkide vähendamiseks – kartulikoored, õunasüdamikud ning muu toit, mis muidu rändaks komposti hulka, aga on veel värske sobib nende toiduks ideaalselt. Tööstuslikes tingimustest kasutatakse tavaliselt siiski spetsiaalselt kilkidele mõeldud sööta.
  • Kilgimunast täiskasvanud kilgiks kasvamine võtab aega umbes 4 nädalat.
  • Kilgid külmutatakse, see muudab nende toiduks muundamise võimalikult humaanseks ning valutuks. Nimelt kilkidel puudub kesknärvisüsteem mistõttu nad ei tunne valu.
  • Seejärel kilgid pestakse, röstitakse ning jahvatatakse.

 

Kilgijahu kasulikkus

Kilgijahu koosneb suures osas proteiinist ning just seetõttu leiab seda üha enam ka erinevatest supertoidubatoonidest ning teistest tervisetoodetest. Kilgijahu on üsna lihtne kasutada erinevates küpsetistes tavalise nisujahu asemel tõstes lõpptoote valgusisaldust. Samuti sobib seda lisada smuutidesse ning putrudesse.

Lisaks valgule leidub kilkides ka palju vitamiine ja mineraalaineid. 100 grammis puhtas kilgijahus on:

440 kcal

4 g süsivesikuid (millest suhkrut 0 g)

17,8 g rasva

66 g valku

23 µg B12 vitamiini

433 mg kaltsiumit

168 mg rauda

17 mg naatriumi 

Green Bite tootevalikus sisaldavad kilgijahu supertoidubatoonid Bug Challenge ja Raw Power ning kaht sorti kilgileivad.


Lisa kommentaar

Email again: